Поради

Як стати щасливим



Як зменшити тривогу

Пильність громадян - запорука безпеки

Як поводити себе при виявленні підозрілого предмета, при надходженні погрози по телефону та під час терористичного акту Ви зможете прочитати у цій статті.

Увага -грип!


Необхідні дії при виявленні боєприпасів і вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни та сучасності

Красива і багата земля України. Рясніє вона широколистими лісами, ставками та річками, садами. Але вона ще таїть неждану небезпеку. Багато років минуло з тих пір, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, а земля все ще не перестає воювати.

На жаль, в Україні в цілому ніколи не публікували повні статистичні дані про загибель людей (особливо дітей), які підірвалися на ржавому металі Великої Вітчизняної війни. Але факт, залишається фактом – декілька загиблих у рік – трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.

Доречі, знайти сьогодні "небезпечну іграшку” можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

  • вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само розповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів;

  • боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника;

  • піротехнічні засоби;

  • ракети (освітлювальні, сигнальні);

  • саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення.

Саме тому необхідно жорстко дотримуватись правил поведінки при виявленні таких предметів.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатися до предмету;

  • пересувати його або брати в руки;

  • розряджати, кидати, ударяти по ньому;

  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

  • приносити предмет до дому, у табір, школу...

Бережи свої очі!

  1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком.

  2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу.

  3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло.

  4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі.

  5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око.

  6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка.

  7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря!

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

  1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

  2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

  3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

  4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

  5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

  6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

  7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

  8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

  9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

  10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Безпека на дорогах


У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей. Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку.

Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

  1. не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;

  2. ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;

  3. не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;

  4. переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземний переходи;

  5. зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч;

  6. пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;

  7. чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами;

  8. у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.

  9. На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли ніби-то нічого не загрожувало.
    Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.

Обережно лід

Ця інформація досить цікава:

  • Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

  • Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

  • Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Правила поведінки під час ожеледиці та на льоду

  1. Обходь металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

  2. Не прогулюйся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

  3. Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Що робити, якщо ж ти впав?..... Якщо через деякий час відчув біль у голові, в суглобах, нудоту, побачив, що утворилися пухлини - терміново звернися до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.

Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Спробуємо з’ясувати, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце скажено б'ється. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

У випадку, якщо ти все ж провалився під лід:

  • не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;

  • клич на допомогу;

  • намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

  • намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

  • вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

  • Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.


Кодекс людяності

  • Будь уважним і милосердним до малих дітей та старих людей, якщо можеш то допоможи і не проходь мимо чужого горя.

  • Ми – люди однієї долі і всі повинні боротися за мир, без нього немає життя.

  • Ні в якому разі не заряджай своїм сумним настроєм оточуючих, пам’ятай – життя продовжується.

  • Ніколи не доводь себе до гніву, це зброя слабких людей.

  • Май мужність поступатися, якщо ти не правий, це викликає повагу.

  • Знайди у кожній людині щось позитивне і спирайся на ці якості у відносинах.

  • Намагайся бути співчутливими, добрим, людяним, милосердним і мудрим.

  • Бажай собі і всім людям Добра, Краси, Здоров’я!

  • Люби батька свого і матір. Радій своєму життю та життю своїх рідних, близьких і друзів.

  • Знай міру у праці, відпочинку, харчуванні. Здоров’я – це мудрість міри у всьому.

  • Постійно говори собі: я можу, я хочу, я вмію.

  • Кожна людина повинна знати, що її цінують, що вона геніальна!

  • Сприймай людину такою, яка вона є; кожен має право бути самим собою.

  • Люби та поважай ближнього, як самого себе.

  • Не бери на себе право переробляти людину на свій лад, природа створила людину такою, яка вона є.

  • Поважай думки іншої людини, будуть поважати і твої.

  • Наберись мужності визнати, що хтось може бути і розумнішим затебе, вчись у цих людей. Частіше кажи собі: я ще багато не знаю, але хочу знати. Від цього ти уважніше будеш вислуховувати інших та ставати розумнішим.

  • Вчись володіти собою, проаналізуй ситуацію, будь терплячим,пам’ятай, що рана загоюється поступово.

  • Наше життя таке, яким роблять його наші думки.