Про учнівське самоврядування

Положення про учнівське самоврядування
Затверджено на засіданні "Учнівського парламенту"

1. Загальні положення
    1.1. Вибори Президента ліцею проводяться за принципом загального рівного виборчого права при таємному голосуванні.
    1.2 Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом.
    1.3 Вибори Президента ліцею є загальними: право обирати мають учні 7-11 класів ліцею.
    1.4 Президентом ліцею може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилось 14 років і який є учнем ліцею.
    1.5 Вибори Президента ліцею є рівними: кожен виборець має 1 голос.
    1.6 Голосування на виборах є таємним.
    1.7 Право висування кандидата в Президенти школи має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у Президенти..

2. Організація та проведення виборів
    2.1 Для проведення голосування створюється виборча комісія.
    2.2 Виборча комісія:
    а) складає списки виборців
    б) встановлює форму виборчого бюлетеня
    в) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти
    г) встановлює результати виборів і оголошує їх

3. Передвиборна агітація
    3.1 Учень, який зареєстрований кандидатом у Президенти, має право вести передвиборчу агітацію
    3.2 Кандидат за допомогою ініціативної групи:
    а) повинен випустити рекламний плакат із власною фотографією;
    б) підготувати передвиборчу програму (не більш як 1 сторінка тексту)
    в) може здійснювати інші агітаційні заходи
    3.3 Права кандидата у Президенти під час проведення агітаційної компанії:
    а) вільне відвідування уроків
    б) у будь-який час відвідувати той клас, у якому кандидат планує провести агітаційну компанію
    в) проводити агітаційну роботу на перервах та позаурочний час
    3.4 Повідомлення про обрання Президента оголошується головою виборчої комісії на загальношкільній лінійці.
    3.5 Президенту школи вручається відповідне посвідчення.
    3.6 Обраним вважається кандидат, за якого проголосували більшість учнів, що взяли участь в голосуванні.
    3.7 Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них прийняло участь не менше 50% учнів школи.
    3.8 Президент обирається строком на 2 роки
    3.9 Якщо 2 і більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, проводяться повторні вибори
    3.10 Вибори до "Учнівського парламенту" проводяться в класах відкритим голосуванням строком на 1 рік
    3.11 У виборах до "Учнівського парламенту" беруть участь учні 5-11 класів