Протидія булінгу

Я проти насильства! А ти?

"Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною".

В нашому ліцеї був проведений цікавий та корисний захід для учнівського парламенту, який навчив учнів розрізняти "конфліктні ситуації" та ситуації "булінгу", розвинути навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, сформувати негативне ставлення до булінгу.

Парламентарі активно висловлювали власне бачення розв'язання проблеми, розробили власну стратегію боротьби з булінгом та обмінялися позитивними порадами. 

Чи існує булінг у шкільному середовищі

Порядок реагування на доведені випадки булінгу


Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення.

4. Комісія за результатами проведеного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування), визначених сторін булінгу (цькування), встановлених можливих причин булінгу (цькування) розробляє рекомендації для педагогічних працівників щодо освітньої діяльності з учнями, причетними до булінгу, їх батьками (особами, що їх заміняють), заходи стабілізації психологічного клімату у колективі, надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування).

5. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

6.Практичний психолог у межах своїх посадових обов’язків:

7.Педагогічні працівники, які працюють з класом, у якому зафіксовано випадок булінгу (цькування), забезпечують:

      8.Батьки здобувачів освіти (законні представники) зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в ліцеї.

9.Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) у ліцеї.

10. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення.

11.Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування)

Порядок подання    та розгляду заяв  про випадки булінгу (цькування)