Покладання квітів Героям України

Тиждень, що минає, багатий на пам'ятні дати.

24 грудня В'ячеславу Чорноволу виповнилося б 85 років.

– Настав час вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі. – Ці слова В'ячеслава Чорновола надзвичайно актуальні для нас теперішніх.

Любов до України та боротьба за її незалежність, сміливість відстоювати свою позицію і внутрішня стійкість упродовж довгих років заслань – приклад для наслідування.

Сьогодні учні та адміністрація ліцею №46, імені В'ячеслава Чорновола віддали шану світлій людині, визначальній постаті в нашій історії.

20 грудня виповнилося б 48 років Василю Сліпаку - українському оперному співаку і воїну, захиснику України. Народився він у Львові, свої шкільні роки провів у стінах 46 школи. «Я пропустив Майдан, але війну не пропущу», – сказав Василь. Він не пропустив війни, так само, як вона не пропустила його. Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим. Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

Він став першим Героєм України серед добровольців. Похований на Алеї героїв Личаківського кладовища Львова. Вже навіть після смерті Василь послужив поштовхом для змін в Україні: після його загибелі в Україні було прийнято відповідне законодавство, що стосувалося добровольців, яких прирівняли до воїнів Збройних Сил.

Вічна пам'ять Героям України! Йдемо шляхом до світла.