Міжнародний День толерантності

16 листопада 2014

У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Але мабуть, найточніше значення слова толерантність (лат. tolerantia) витлумачує приписуваний Вольтеру афоризм: «Не поділяючи ваших переконань, я життя віддам, захищаючи ваше право їх висловлювати». Іншими словами, кожен вільний дотримуватиcm своїх переконань і має визнавати це право за іншими.

День толерантності запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Ідеї толерантності набувають все більшого визнання в сучасному світі, все більше країн активно запроваджують їх у свою освіту, державно-суспільне життя, розглядають їх як найдієвіший засіб досягнення взаєморозуміння, взаємоповаги, злагоди між громадянами.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах.

Наша школа також щорічно відзначає Міжнародний День Толерантності. А 24 листопада 2014 року відбувся семінар опікунів та членів Євроклубів Франківського району. Тема семінару: "Толерантність - риса справжньої демократії". У програмі семінару відбулися майстер-класи, що розкривають тему семінару:

Для дітей:

• "Ватра Толерантності". Провели майстер-клас Петришин Тетяна Тарасівна та Дичик Іванна Степанівна.

• "Країна Четвертляндія" під керівництвом Думич Руслани Михайлівни та Сало Ольги Сергіївни

Для вчителів:

• Психологічний тренінг "Наскільки ти толерантний?". Провели цей майстер-клас Сироїшко Віра Іванівна та Мелимук Мирослава Зеновіївна

• "Толерантність - риса справжньої демократії. Народження смайлика." керівниками якого були Колодій Катерина Олексіївна та Яценко Наталія Степанівна