Подяка за облаштування укриття

Щира подяка Kyiv School of Economics, ТРК Victoria Gardens та KSE Foundation за облаштування укриття. Тепер наші діти матимуть змогу ще більше часу навчатись очно та почувати себе в безпеці.

Kyiv School of Economics:

«Сотні учнів Львівського ліцею №46 відтепер навчаються в безпечних умовах! Завдяки внеску ТРК Victoria Gardens благодійний фонд KSE Foundation завершив облаштування комфортного укриття вартістю понад півмільйона гривень.

Ліцей 46 ім. В'ячеслава Чорновола Львівської міської ради працює з 1974 року та готується відзначити 50-річчя: вчителі та учні сподіваються зустріти свій ювілейний рік вже з перемогою України. Однак поки що 1 200 школярів вимушені переривати навчання під час повітряних тривог і спускатись до укриття.

Спонсором облаштування укриття в цьому ліцеї став торговий центр Victoria Gardens, що входить до портфелю нерухомості компанії Dragon Capital.

ТРК Victoria Gardens є найбільшим торговим центром на заході України та займає активну позицію у житті Львова, ініціюючи або ж долучаючись до різноманітних соціально спрямованих проєктів. Так, команда ТРЦ однією з перших приєдналась до всеукраїнського проєкту «Безпечна освіта» від KSE Foundation. Також ТРК Victoria Gardens проспонсорував облаштування ще одного укриття у львівській школі, про що по закінченню робіт також згодом відзвітує.

Сире підвальне приміщення не лише відремонтували, але й реконструювали: збільшили висоту укриття, аби в ньому було комфортно знаходитись учням і вчителям, залили бетонну стяжку підлоги і бетонну відмостку, влаштували вентиляцію і встановили протипожежні двері. Також було очищено від грибка і пофарбовано всі поверхні, замінено електричну проводку і змонтовано вимикачі, розетки та світильники, щоб у сховищі завжди було світло.

І головне – ремонтні роботи дозволили збільшити площу приміщення, яку можна використовувати для укриття, на 157 кв.м, а це додатково 250 учнів, які одночасно можуть перебувати в укритті. Тепер сховище може вмістити всіх 1 200 учнів і працівників ліцею.

«Укриття вже повністю готове, перші ним скористались наші п’ятикласники. Загалом наявність сховища – сьогодні базова потреба для кожної школи, без нього неможливо повернутись до офлайн-уроків. Ми вдячні, що можемо продовжувати навчати дітей у класах і давати їм якісну освіту навіть під час війни», – розповіла директорка ліцею Марія Богач.

Після початку повномасштабного вторгнення цей ліцей став прихистком для тисячі українців, які були вимушені покинути свої домівки. Сотні людей із Сєвєродонецька, Краматорська і Харкова проживали в освітньому закладі. Колектив школи разом із учнями допомагали їх заселяти та готували для них гарячі обіди на шкільній кухні.

«Для всіх нас було важливо підтримати людей, наскільки ми могли. Ми були раді дати їм тимчасову домівку. Багато з тих людей залишаться у наших серцях, тепер нас поєднує безліч теплих історій. Завдяки Олексію з Києва, який пізніше долучився до лав ЗСУ, у нашому ліцеї з’явилась улюблениця усіх, вівчарка Рада. Ми доглядали за нею, годували, але, зрештою, вимушені були віддати її в добрі руки родичів Олексія. Наш колектив і учні завжди готові допомогти. Дякуємо, що благодійний фонд Київської школи економіки та наш львівський ТРЦ Victoria Gardens допомогли нам», – поділилась з нами Марія Богач.

Тепер завдяки наявності укриття у ліцеї діти можуть не лише навчатись, але й відвідувати танцювальні та музичні гуртки, спортивні секції з волейболу, легкої атлетики, карате, шахів і футболу, а також факультатив англійської мови.

Взяти участь у програмі «Безпечна освіта» може кожна школа, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education/. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для покращення безпеки шкіл України».