Історія України багата на події героїчні, трагічні, славні та величні. Історію творять особистості. Такі, про яких пам’ятатимемо завжди, перед якими сьогодні схиляємо голови.
Таким був В’ячеслав Чорновіл – завжди усміхненим, позитивним, енергійним, щирим, з іскрами в очах. Маючи непересічні здібності, В’ячеслав Чорновіл міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але він обрав інший шлях: шлях борця за волю, демократію України. Він став початком відродження українства у другій половині ХХ століття: започаткував рух шістдесятництва, дисиденства, як нові форми протесту, ініціював створення Української Гельсінської Спілки. Лідер Народного Руху України невтомно працював у Верховній Раді: кров’ю і потом домагався визнання національної символіки, проголошення Декларації про держаний суверенітет, довгоочікуваного Акту Незалежності України. В час Незалежності В’ячеслав Чорновіл продовжує активну боротьбу за демократію, намагається впровадити дієві реформи. Національного лідера вирішують знищити фізично, як звикли розправлятися з нескореними українцями.
В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву: був вірний Україні до останніх хвилин свого життя. Потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше – бути українцями до останньої клітини нашого тіла та душі, як це сьогодні роблять ті, хто боронить її єдність та незалежність зі зброєю у руках, ризикуючи власним життям.
Такого новітнього героя, продовжувача справи боротьби за Україну маємо в особі Василя Сліпака. Всесвітньо відомого українського оперного співака, володаря рідкісного голосу, соліста Паризької національної опери, волонтера, воїна, учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України, кавалера ордена «За мужність» I ст., Героя України, кавалера ордена «Золота Зірка», якому 20 грудня 2019 року виповнилося б 45 років.
Як справжній патріот своєї держави він не міг залишатися осторонь подій, які розгорталися в Україні. Був активним учасником Помаранчевої революції. З початком Революції гідності очолив волонтерський рух – координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України… Ціною власного життя він врятував побратимів, які відбили атаку російських бойовиків на селище міського типу Луганське Бахмутського району Донецької області.
Пам’ятаймо своїх Героїв!