Як діяти під час оповіщення та у складних ситуаціях: рекомендації для мешканців

Що робити дітям під час повітряної тривоги?

• У школі

Чітко виконувати вказівки вчителів, швидко та без паніки пройти в укриття.

Після команди "Відбій повітряної тривоги" разом зі вчителем вийти з укриття та повернутися до класу.

• На вулиці

Одразу прямувати до найближчого укриття (підземні переходи, метро тощо).

Якщо дитина не знає, куди йти – нехай спитає у дорослих.

Якщо поряд немає укриття, але видно лісосмуry, варто прямувати туди і сховатися (дерева забирають на себе розліт уламків).

• Вдома

Зачинити вікна, вимкнути всі прилади та світло.

Швидко одягнутися, взяти з собою тривожну валізу з необхідними речами.

Разом з дорослими прямувати до укриття та уважно стежити за повідомленням місцевої влади, правоохоронців.

Якщо поруч немає укриття, дотримуватися правила "двох стін".

Уривчасте звучання електросирени означає сигнал «УВАГА ВСІМ». Почувши його, необхідно негайно увімкнути телеприймачі на телеканали «UA: ЛЬВІВ» та «Перший Західний». Увімкнути радіостанції «Українське радіо Львів» на частоті 103.3 FM та «Радіо ПЕРШЕ» на частоті 88,2 FM.

Якщо у цей час не маєте доступу до телебачення та радіо, зателефонуйте на багатоканальний безкоштовний телефон 0 800 600 491. Також інформацію буде оприлюднено на каналі «Оповіщення цивільного захисту» у месенджері Telegram https://t.me/dczloda .

Рекомендації доступні за посиланням.